MEB, 11 Ocak Pazartesi günü okullarımızda İstiklal Marşımız okunacak

Milli Eğitim bakanlığı, 11 Ocak Pazartesi günü saat 10.00’da tüm okullarımızın bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşı’mız okunacak.

MEB’den yapılan açıklamada,

Ne yazık ki yaşamakta olduğumuz salgın nedeniyle uzunca bir süredir İstiklal Marşı’mızı okul bahçelerimizde, öğrencilerimizle hep bir ağızdan okuyamıyoruz.

11 Ocak 2021 Pazartesi günü (yarın) saat 10.00’da, 81 ilimizdeki tüm okullarımızda bayrak töreni eşliğinde İstiklal Marşı’mızın çalınmasını; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ailelerimizin evlerinden ya da bulundukları yerlerden eşlik etmeleri için kendilerine davette bulunulmasını rica ediyoruz.

Sayın Bakanımız, Bakanlık merkez binasında gerçekleştirilecek İstiklal Marşı törenine iştirak edeceklerdir.

Okullarımızdaki İstiklal Marşı törenleri sadece okul yöneticilerimiz ve hâlihazırda görevli personelin katılımlarıyla gerçekleştirilecektir. İl ve ilçe yöneticilerimizin ise bulundukları bölgedeki bir okulumuzda söz konusu törene iştirak etmelerini rica ediyoruz.

Öğrencilerimiz ve ailelerimiz, öğretmenlerinin davetiyle saat 10.00’da TRT EBA kanallarındaki İstiklal Marşı törenine evlerinden katılım sağlayabileceklerdir. Okullarımızın yakınında ikamet eden ailelerimiz ise koşullarının uygun olması hâlinde evlerinin pencere ve balkonlarından eşlik edebilirler.

Bu bağlamda il müdürlerimizin, okul bahçesinde katılım sağlayacakları İstiklal Marşı törenlerine, illerindeki haber ajanslarını ve yerel basını davet ederek sosyal medya paylaşımlarına destek vermelerini rica ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir