M. Akif İnan vefa ödülleri sahiplerini buldu

M. İnan Vakfı ikincisini düzenlediği M. Akif İnan Ödül Töreni’ni bu yıl pandemiden dolayı canlı bağlantı yolu ile yaptı.

Mehmet Akif İnan Ödülleri töreni Kur’anı Kerim tilaveti ile başladı. M. Akif İnan’ın hayatının yer aldığı slayt gösterisinden sonra Mehmet Akif İnan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer açılış konuşması yaptı. Ardından Mehmet Akif İnan’ın kızı Banun İnan, kardeşi Dr. Ahmet İnan, jüri başkanı Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Memur Sen Başkanı Ali Yalçın ve Ak Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’da konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.

Bu yıl ödüller;

Başarı ve Teşvik Ödülü Baykar Makine sahibi, İha ve Sihaların öncüsü Özdemir Bayraktar’a, Çalışma Hayatı ve Emek Ödülü sağlık çalışanı, iki çocuğunu yangında kaybeden Fatma İçuz’a, Kültür Sanat ve Edebiyat Ödülü, Yazarlar Birliği Onursal Başkanı D. Mehmet Doğan’a. Uluslararası Değer Ödülü Filistinli Şeyh Raid Salah’a, Üstün Hizmet Vefa Ödülü Esam Genel Başkanı Recai Kutan’a verildi.

Jüri Özel Ödülü ise öğretmen yazar Asım Gültekin’e verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir