Beştepe’de RTGD ödül töreni yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe’de, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği 2019 Yılı Ödül Töreni’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi evlatlarını Paris’e, Londra’ya, Brüksel’e tatile gönderenler, analarından kopardıkları Kürt çocuklarını Kandil’e, Sincar’a, Suriye’ye ölüme yolladılar.

Lafa gelince demokrasiyi, çocuk ve kadın haklarını, özgürlükleri kimseye bırakmayanlar, evlatları kaçırılmış annelere bir kez sahip çıkmadılar.

Sosyal medya şirketleri, sosyal medya lincine uğrayan insanların mağduriyetini giderecek hiçbir çabanın içine girmediler. Koronavirüs salgınıyla beraber dijitalleşmede yeni bir safhaya geçtik. İş dünyasından eğitime, ticaretten sağlığa hayatın rutin düzenini kısmen devam ettirebilmesinde teknolojinin katkısını inkar edemeyiz. Bugün çocuklarımız okullarına gidemeseler bile çevrimiçi olarak eğitimlerini sürdürebiliyor. İhracatçılarımız yurtdışındaki müşterileriyle iletişimlerini farklı uygulamalar üzerinden gerçekleştirebiliyor. Ancak dijitalleşme ve yeni medya araçları sağladıkları kolaylıklar yanında beraberinde ciddi riskler de getirmektedir. Bir yanda dijital ağlar, diğer yanda siber zorbalık, siber terör ve yalan haber gibi kavramları da gündemimize taşımıştır. Bilhassa sosyal medyada yayılan haberlerin kahir ekseriyetini düz medya haberleri oluşturuyor.

Nasıl ülkemiz sınırları içinde teröre izin vermiyorsak, sanal dünyada da terör propagandasına, terörün zemin kazanmasına müsaade edemeyiz.

Önümüzdeki dönemde bu alanda yerli ve milli altyapımızın gücünü arzu ettiğimiz seviyeye çıkartacağımıza inanıyorum.

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Ödüllerini alan gazeteciler;

Ahmet Hakan Coşkun CNNTÜRK Tarafsız Bölge, Cengizhan Cevahiroğlu Birinci Sayfa TRT HABER , Her Açıdan Ferda Yıldırım Beyaz TV, Toplumsal Hafıza A Haber Haktan Uysal, Başkent Kulisi Mehmet Acet Kanal 7, Şafak Türk A Para, Piyasa Hattı Gizem Yılmaz Bloomberg TV, Son Sayfa A Haber Mustafa Göksu, Hercai ATV Banu Akdeniz, Kanal D Ebru Özkan Hekimoğlu, ATV Burak Özçivit, Kim Milyoner Olmak İster Kenan İmirzalioğlu Atv, Polis radyosu Murat Kazanazmas, TRT Türkü Mehmet Özbek, Kanal 3 Hüsnü Serteser, An ve Zaman Koray Şerbetçi, Kanal D İlker İnanoğlu Arka Sokaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir