Son Dakika! İçişleri Bakanlığından Yeni Kısıtlama Kararları

İçişleri Bakanlığı sitesinde yapılan açıklamalara göre 7 Aralık itibariyle kısıtlamalara tedbirler getirildi.

Bu kapsamda hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise Cuma akşamı saat 21.00’den Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlanmıştır

Bu tedbirlerin ilki geçtiğimiz hafta tamamlanmıştı ancak Bakanlık yaptığı açıklamada şunları ekledi;

1-Lokantalar hafta içi ve hafta sonu saat 10.00-24.00 arası paket servisi yapabilecekler.

2-Bulaş ve yakın temasta bulunan kişilerin karantina süresi 10 gün olarak belirlendi.

3- 18- 20 yaş gençler ailelerinin yanına uçak, otobüs ve tren kullanmak şartıyla şehirlerarası seyahat edebilecek. 18-20 yaş dışındaki gençler ve çocuklar ise yanında ebeveynleri bulunması şartıyla belge aranmaksızın şehir içi ve şehirdışı seyahat edebilecekler.

4- Apartman ve site görevlileri, apartman/site yönetimince düzenlenen görevli olduklarına dair belgeyi göstermek ve ikametleriyle görevli oldukları yerlere gidiş-geliş güzergahıyla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

5- Evcil hayvan satışı ve bakım malzemeleri satan işyerleri saat 10.00-17.00 arasında çalışabilecek.

6- Zararlı haşere ve diğer zararlı böceklere karşı ilaçlama yapan firma çalışanları da bu durumu belgelemek ve sadece ilaçlama faaliyetleri için zorunlu olan güzergahlarda kalmak kaydıyla hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

7-İnşaatlarda çalışanlar ikametleriyle inşaat sahası arasındaki güzergahla sınırlı olmak üzere sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir