AB Yaptırımları Türkiye’yi Fazla Irgalamaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB’nin olası yaptırım kararı hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“AB ile ilgili şu and yaptırım kararı Türkiye’yi çok fazla ırgalamaz. AB zaten bize resmi olarak 1963’ten bu yana sürekli yaptırım uyguluyor. AB, dürüst davranmamış, verdiği sözün arkasında durmamıştır ama biz sabrediyoruz. Verecekleri kararları göreceğiz ama samimi olan liderler bu sürece yönelik gayet dik duruyorlar ve olası yaptırımlara sıcak bakmıyorlar.

Doğu Akdeniz’de haklarrımızı korumaya devam edeceğiz, KKTC’nin haklarını da sonuna kadar koruyacağız, taviz vermemiz mümkün değildir.

ABD’nin yeni başkanı olacak Biden ile yabancı değilim hatta evime kadar gelmiş olan birisidir, rahatsızlığımda beni evimde ziyaret etmiştir. Dünyada siyaset çok çirkin ilerliyor. Türkiye ile ABD arasında nasıl bir süreç var, yani biz NATO’da beraber değil miyiz? Türkiye, bugün ABD’den sonra ilk beşin içinde yer alan NATO ülkelerinden biridir. Şu anda ise ABD’nin bizim silah alımlarıyla alakalı konulardaki ifadelerini, adımlarını şık bulmuyoruz. Biden görevi üstlensin sonra oturup bazı şeyleri konuşacağız. Uluslararası siyasette çatışma olmaz bu konular konuşarak düzelir. Biz ABD ile bu süreci çok farklı işleteceğimize inanıyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir