2020’nin Son Kabine Toplantısı’na sayılı saatler

2020 yılının son kabine toplantısına sayılı saatler kala toplantının ana gündem maddesinden biri koronavirüsün olması bekleniyor.

Bu yılın son kabine toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yarın gerçekleştirilecektir. Toplantıda öncelikli olarak dış politika, sağlık, ekonomi ve ulaştırma başlıkları ele alınıp 2020’nin değerlendirilmesi yapılacaktır. Ana gündemde bulunan koronavirüs ve bu hafta yapılacak 4 gece 3 gün sürecek yılbaşı tedbirlerinin görüşülmesi bekleniyor.

Yarın Çin’den beklenen Sinovac aşısı getiriliyor Kabine Toplantısı’nın bir diğer gündem maddesi ise aşı ve aşı süreci olarak ele alınacaktır. 3 milyon civarındaki doz’un ilk başta sağlık çalışanları ve 65 yaş üstü vatandaşlara yapılması bekleniyor. Devamında ise nasıl bir yol izleneceği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşliğinde’ki kabine toplantısı’nda kesinleşecek.

Koronavirüs ile ilgili 2021’de bizi nasıl tedbirler bekliyor sorularının cevabı da Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın basın toplantısı sırasında açıklaması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir