ÖZDER Genel Başkanı Ahmet Akça, anaokullarındaki uygulama acilen 1/8/12 lere de yaygınlaştırılmalı

Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Genel Başkanı Ahmet Akça sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Anaokullarındaki bu uygulama acilen 1/8/12 lere de yaygınlaştırılmalı, dedi.

Akça, MEB bugün tekraren bir düzenleme yaparak okul öncesi kurumların hafta içi 5 gün yüz yüze eğitim yapabilmesine imkan tanıdı. Sayın Bakanımıza ve emeği gecen herkese teşekkür ediyorum ancak bu uygulama 1/8/12 lere de yaygınlaştırılmalı.

Sınav müfredatında yapılacak bir daraltma veya seyreltme büyük hata olur. Bu uygulamaya öncelikle ilgili öğrenciler karşı çıkıyor.

LGS ve YKS grubu öğrencileri tüm Türkiye’de eşit şartlarda sınavlara hazırlanıyorlar. Online veya yüz yüze fark etmez her iki sistemde de müfredatın tamamını görecekler. O zaman neden müfredatta seyreltme ve daraltmayı gündeme alıyoruz? Bu ancak gençlerin motivasyonunu bozar. #MEB

Gzthaber.com olarak görüştüğümüz, 8. ve 12. sınıf velilerinin de benzer talepte bulunduğunu belirtmek isteriz. Görüştüğümüz veliler, çocuklarımızın en önemli yıllarında uzaktan eğitimin çocuklarımızın motivasyonunu bozduğuna şahit oluyoruz. Tam sınava motive oluyorlar arkasından böyle bir karar alınıyor. Ara sınıfları yüz yüze alıp salgını artırmak yerine en azından 1. sınıflar yüz yüze, 8. ve 12. sınıflarda ise yüz yüze eğitim değil sadece özel ve devlet DYK kursları açılsa öğrencilerimiz sınava daha sağlıklı bir şekilde hazırlanmış olur.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bizleri duyacağından eminiz.

Sayın Bakanım siz eğitimci psikolog olarak öğrencilerin içinde bulundukları psikolojiyi en iyi siz bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir