Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mesleki Çalışma Dönemi açılış konuşması yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Mesleki Çalışma Dönemi açılış konuşması yaptı. Koşmasında Selçuk,

“Salgının neden olduğu tüm olumsuzluklar bir yana okulların ve öğretmenlerin hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğu gerçeği, hiçbir dönemde bu dönemdeki kadar iyi anlaşılmadı. Aileler, öğrenciler okulların açılması için bize, şahsıma sayısız mesaj attılar ve talep ilettiler. Evet, Covid-19 salgınıyla birlikte eğitim, yoluna engeller konmuş tren gibi bir anda durdu. Engelin kalkmasını bekleseydik, bugün hala aynı yerde bekliyor olurduk. Öyle yapmadık, yeni yollar açarak ilerledik. Siz trenin yeniden harekete geçmesi için öyle bir omuz verdiniz ki hemen harekete geçtik, hızlandık ve varacağımız yere sayenizde gecikmeden vardık” dedi.

Öğretmenlerin salgın döneminde eğitime ara vermeden yollarına devam ettiğini söyledi ve öğretmenlere treni hiç durdurmadan yol aldıkları için teşekkür etti.

EBA çekimlerine katılan öğretmenlerin kısa bir süre içerisinde EBA Tv’yi faaliyete geçirdiğini, salgın bitse dahi bu yayınların devam edeceğini belirtti. EBA’nın dünyada takip edilen bir numaralı eğitim sitesi olduğunun altını çizdi.

Bakan Selçuk, bir teşekkür de vefa ekiplerinde görev alan öğretmenlere yaptı.

Velilere gösterdikleri özveri ve sabır için teşekkür etti.

“Bugün Türkiye’nin salgın sürecinde eğitimde sağladığı başarı dünyanın takdirini topluyor. Bu takdir sizedir, teşekkür hepinizedir. Önümüz 24 Kasım. Ben şimdiden 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü kutluyor, bir insana emek vermenin, ruhuna dokunmanın ne muhteşem bir duygu olduğunu bizlere yaşatan bu onurlu mesleğe dört elle sarılmanızı, öğrenme ve öğretme azminizi, hayat enerjinizi hiç kaybetmemenizi diliyorum. Enerjinizin azaldığını, yorgun düştüğünüzü hissettiğiniz anda, öğrencilerinizin yüzüne gözlerine bakın. Onlardan alın enerjinizi, gücünüzü” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir