MEB, Yılsonuna kadar yüz yüze ve uzaktan sınav yapılmayacağını açıkladı. Ocak 2021’e kadar uzaktan eğitime devam edilecek.

Dün gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni tedbirlerle ilgili açıklama gelmişti. Bugün eğitime alınan tedbirlere MEB tarafından ayrıntılı açıklamalar geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı “20 Kasım Cuma gününden 4 Ocak Pazartesi gününe kadar resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitimle devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Uzaktan eğitim konusunda ise Bakan Selçuk, 31 Aralık’a kadar yüz yüze veya uzaktan hiçbir sınav yapılmayacak, sınavlarla ilgili planlama salgının seyrine göre gerçekleştirileceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı konuyla ilgili açıklamasına şöyle devam etti;

-Öğrencilerimiz, yüz yüze ve uzaktan eğitimle yapılan eğitim öğretim müfredatından sorumlu olacak.

-Bakanlığımıza bağlı tüm okul öncesi kurumlar, kreşler, ilkokul, ortaokul ve liseler, özel eğitim okulları ve sınıfları, meslek liselerindeki uygulamalı dersler ile özel öğretim kursları da bu kapsamda olacak.

-Destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarında da bu süreçte yüz yüze eğitim yapılmayacaktır.

-Özel Öğretim Kanunu kapsamındaki özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki bireysel eğitimler yüz yüze gerçekleştirilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir