Image
Geçici tasarım

Son günlerde Corona Virüsü ile hepimiz evlerimize kapandık. Bir çoğumuz sosyal medyayı takip ederek günlerini geçiriyor yani vakitlerini öldürüyor. Ben bu krizi fırsata dönüştürmek ve önce kendimi bu alanda geliştirirken aynı zamanda insanlığa ne katkı sağlayabilirim diye düşündüm. Sosyal medyada sınırlı sayıda insana ulaşabiliyorum. Bu site sayesinde binlerce, milyonlarca insana ulaşabilirim düşüncesi beni harekete geçirdi. alexa.com sıralamasında önlerde yer alarak fikirlerimizi daha kalabalık gruplara ulaştırabilmek.

Niçin bundan sonra?

Zor bir soru değil. herkes kendince bir kısım cevaplar verebilir. Bana göre ise bundan sonra dedikten sonra noktalı virgül işareti konulur ve açıklamaya başlanır. Önü açık bir alan. Bundan sonra eğitim; bundan sonra teknoloji; bundan sonra spor, sanat vs. devam edebiliriz.

Bundan sonra demek; geleceğe yönelik bir öngörü demek. Strateji geliştirmek demek. kehanette bulunmak demek. Amiyane tabirle atmak demek. Bir adım sonrayı görmek demek. İnovasyon demek. Simülasyon demek. Geçenlerle değil gelecekle ilgilen demek. Dikiz aynasına bakarak ilerleyemezsin önüne bak demek…